Thursday, December 12, 2019


Відмітка про набрання рішенням господарського суду законної сили

Відповідно до чинного законодавства України не передбачено надання господарським судом довідок про набрання судовим рішенням законної сили, а також проставлення відповідних відміток про набрання рішенням законної сили.

Зокрема, відповідно до Наказу Державної судової адміністрації України №28 від 20.02.2013 р. «Про затвердження Інструкції з діловодства в господарських судах України» після повернення справ із судів апеляційної чи касаційної інстанції копії судових рішень цих судів видаються судом першої інстанції (п. 2.5.10.).

При цьому, відповідно до п. 2.5.11. заява щодо надання копій судових рішень з відміткою заявника про їх отримання підшивається до матеріалів справи. Копії судових рішень повинні бути належним чином оформлені та засвідчені. Якщо копія викладена на кількох аркушах, за зверненням особи вони повинні бути прошиті нитками через три проколювання голкою та на зворотному боці останнього аркуша скріплені підписом відповідального працівника апарату суду, печаткою суду із зазначенням кількості зшитих аркушів, дати, прізвища, ініціалів та посади працівника апарату суду.

Крім того, відповідно до п. 2.6.10. оригінал судового рішення залишається в матеріалах справи. Учасникам судового процесу надсилаються (видаються) копії судових рішень, засвідчених відміткою "Згідно з оригіналом". Зазначається назва посади, особистий підпис відповідальної особи, яка засвідчує примірник, її ініціали, прізвище, дата засвідчення копії. Копія процесуального документа скріплюється відповідною (не гербовою) печаткою суду так, щоб відбиток печатки охоплював останні кілька літер назви посади відповідальної особи, що засвідчує документ (п. 2.6.11.).

Згідно із ч. 5 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Згідно із ч. 1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду — протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

З урахуванням викладеного, не передбачено вимогами чинного законодавства можливість проставлення господарським судом відмітки про набрання таким рішенням законної сили. При цьому, постанова апеляційного суду є такою, що набрала законної сили в силу закону, про що також зазначається безпосередньо в постанові апеляції.

Якщо вам потрібен адвокат по захисту ваших прав, звертайтеся до нас. Контакти адвоката розташовані зверху на сторінці, а також ви можете скористатися формою зворотнього зв`язку та отримати необхідну юридичну послугу.

2017-05-22

Будемо додатково вдячні, якщо поділитеся інформацією про цей сайт у соціальних мережах -)

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить