Thursday, December 12, 2019

Повернення переданого на виконання недійсного правочину майна

Положення частини першої статті 216 ЦК України не можуть застосовуватись як підстави позову про повернення переданого на виконання недійсного правочину майна, яке було відчужене третій особі. Не підлягають задоволенню позови власників майна про визнання недійсними наступних правочинів щодо відчуження цього майна, які були вчинені після недійсного правочину.

Подробнее...

Процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь в адміністративній справі

Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь в адміністративній справі.

Подробнее...

Щодо визнання заборгованості безнадійною

Щодо можливості визнання заборгованості безнадійною, пропонуємо до врахування наступне.

Подробнее...

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу

До якого моменту треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу?

Подробнее...

Якщо наймодавець не попередив наймача

Якщо наймодавець не попередив наймача, а наймач не звільнив помешкання, договір вважається укладеним на таких самих умовах і на такий самий строк.

Подробнее...

Відповідальність ФГВФО за несвоєчасну виплату відшкодування

За несвоєчасну виплату Фондом гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування через протиправні дії такого та/або його працівників (уповноважених осіб) потрібно додатково стягувати індекс інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних.

Подробнее...

Відповідальність та види відповідальності пов’язаних з банком осіб

Відповідно до статті 42 Закону України “Про банки та банківську діяльність» встановлено, що керівники банку несуть відповідальність перед банком за збитки, завдані банку їхніми діями (бездіяльністю), згідно із законом. Якщо відповідальність згідно з цією статтею несуть кілька осіб, їх відповідальність перед банком є солідарною.

Подробнее...

Чи можливе стягнення 3% річних у валюті за ч. 2 ст. 625 ЦК України?

Відповідно до положень частини другої статті 192 ЦК України іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом.

Подробнее...

«Довідався» та «міг довідатися», строки позовної давності

Яку ж правову позицію було висвітлено Верховним Судом України у постанові від 16.11.2016 у справі № 6-2469цс16?

Подробнее...

Чи можливе стягнення пені у валюті?

Згідно ст. 192 ЦК України законним платіжним засобом, обов'язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова одиниця України - гривня.

Подробнее...