Thursday, April 09, 2020

На період карантину наймач звільняється від плати за користування майном відповідно до частини 6 статті 762 ЦКУ

З моменту установлення карантину, введеного постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року №211 (з наступними змінами і доповненнями) і до його завершення в установленому законом порядку наймач звільняється від плати за користування майном відповідно до частини 6 статті 762 ЦКУ.

Подробнее...

Суд і карантин, процесуальні зміни

КАРАНТИННІ ЗАХОДИ

30.03.2020 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».

Подробнее...

Протокол про порушення правил карантину та його наслідки

Підстави притягнення до відповідальності: вчинення правопорушення умисно (ст. 10 КУпАП) або з необережності (ст. 11  КУПАП). Зміст протоколу  має відповідати ст. 256 КУПАП. Не являється правопорушенням: вчинення дії в стані крайньої необхідності (ст. 18, 247 КУпАП).

Подробнее...

Наслідки прострочення боржником грошового зобов`язання у вигляді 3 % річних та інфляційних втрат не є санкцією

Правова позиція Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, викладена у постанові від 03 лютого 2020 року у справі  №569/613/19 наступна.

Подробнее...

Повернення штрафу за скасованим рішенням суду

Розглянемо випадок повернення коштів, сплачених до бюджету за рішенням суду, яке в подальшому було скасоване.

Подробнее...

Семейное право

Расторжение брака, Раздел имущества супругов при разводе, Брачные договоры, Алименты, Семейные дела

Подробнее...

Юридические услуги, правовая помощь адвоката

 

Тел. +38 (050) 154-74-54

Подробнее...

Зняття заборони на відчуження нерухомого майна

Якщо з Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна значиться заборона необхідно враховувати настуне.

Подробнее...

Стаття 130 КУпАП: керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції

Відповідно до ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, -

Подробнее...

Пропуск строків позовної давності не заважає застосовувати застережання в договорі

Факт відмови у позові про стягнення кредитної заборгованості, у зв'язку з пропуском позивачем строку позовної давності, не свідчить про припинення як основного зобов'язання, так і зобов'язання за договором іпотеки.

Подробнее...